www.raida.lt

 

SVC

 

 

  

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Dabar svečiuojasi

Dabar svetainėje 9 svečiai (-ių) ir narių nėra

Apsilankymų statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
102967

Visi drauge (apie mokinius, turinčius įvairias mokymosi negales)

Kiekvienoje bet kurios mokyklos klasėje mokosi labai skirtingi vaikai. Vieni domisi mokomaisiais dalykais, į juos gilinasi, kiti dirba lėtai, ilgai ( arba visai) neįsisavina programų minimumo, vieni tylūs, nedrąsūs, kiti triukšmingi, impulsyvūs. Taigi mokyklose mokosi nemažas skaičius vaikų, kuriems reikalinga pagalba, dėmesys, kadangi dažnu atveju jie turi ribotas galimybes dalyvauti ugdymo procese, visuomenės gyvenime.
Kalba eina apie mokinius, turinčius įvairias mokymosi negales. Tai palyginti nauja specialiojo ugdymo sritis. Amerikoje ji pripažinta septintojo dešimtmečio pradžioje, o Lietuvoje - atgavus nepriklausomybę. Prie šios negalių grupės priskiriama beveik pusė moksleivių, nukreiptų specialiajam ugdymui.

Skaityti daugiau...

Kodėl vaikai nenori eiti į mokyklą

Situacija, kai vaikas nenori eiti į mokyklą, o eidamas į ją išgyvena didelį stresą, pažįstama ne vienai šeimai. Dažnai atsakymą į klausimą „Kodėl mano vaikas nenori eiti į mokyklą“ patys sau randam gana greit: „gabus tinginys“, „ prasta mokykla“, „niekam tikę mokytojai“, „perkrautos mokymosi programos“, „nieko keisto , aš irgi nebuvau pirmūnė ar pirmūnas“...Guodžiamės, kad visi vaikai nenori į „šūlę“, o savajam tvirtinam: „Reikia!“

Skaityti daugiau...

Kodėl nesiseka mokykloje? Mokymosi sunkumai

Kodėl nesiseka mokykloje? Mokymosi sunkumai

Mokykloje vaikai per pakankamai ilgą mokyklinio gyvenimo laikotarpį susiduria su didesnėmis ar mažesnėmis problemomis, mokymosi sunkumais. Vaikų mokymosi sunkumų priežastis lemia emocinės problemos (pvz. vaikas išgyvena depresiją), šeimos santykiai (pvz. tėvų skyrybos, šeimoje naujagimis ir t.t.), santykiai mokykloje (pvz. įtempti santykiai su klasės draugais ar mokytojais), žemas intelektas (vaikas tiesiog negabus) ir įvairios mokymosi negalės. Jau ikimokykliniame amžiuje stebimi įvairūs raidos sutrikimai, kurie pradėjus lankyti mokyklą dar labiau išryškėja, pasireiškia mokymosi negalėmis, negebėjimu įsisavinti Bendrosios programos.

Skaityti daugiau...

Labas, mano mokykla! (adaptacijos problemos)

Utenos r. PPT psichologės Dalia Laurinavičienė, Jurgita Bareišienė. Labas, mano mokykla! (adaptacijos problemos)

Ne vieną šeimą, kurios vaikas tik šiemet pradėjo lankyti mokyklą ar pakeitė ją, kankina abejonės: ar pritaps sūnus arba duktė naujame kolektyve, ar nekonfliktuos, ar nebijos mokytojos, ar niekas jų neskriaus? Kaip padėti atžalai sėkmingai adaptuotis aptarsime šiame straipsnyje.
Prisitaikymas prie svetimos aplinkos, susipažinimas su naujais žmonėmis, kitokiomis taisyklėmis veikia tiek mažiausiuosius, tiek vyresnius. Natūralu, kad taikydamasis prie naujos aplinkos mokinukas tampa irzlesnis, dirglesnis. Paprastai prisitaikymo laikotarpis trunka keletą mėnesių. Tuo metu vaikas ieško naujų draugų, stengiasi pritapti, neišsiskirti, nuolat save kontroliuoja. Grįžus namo įtampa atslūgsta, prasiveržia visą dieną kauptos emocijos.

 

Skaityti daugiau...